Sammen med lærerne Anders, Tom-Magne og Kent Gøran fikk elevene noen sosiale dager med aktiviteter og avbrekk i solværet sammen før sommerferien spredde dem for alle vinder.
Kent Gøran Hauge
Turen inkluderte overnatting i telt og lavvo, og dagene var fylt med ulike aktiviteter. Elevene spilte kubb og fotball, prøvde seg på øksekasting og fikk også teste SUP-padling i Kjeldelva. Noen av elevene benyttet også anledningen til å prøve bygdebadstua, noe som ble godt mottatt.
I løpet av oppholdet ble det delt ut noen uformelle utmerkelser. «Klassens far» og «klassens mor» ble kåret som en anerkjennelse til elever som har vist omsorg og engasjement gjennom skoleåret. Det ble også delt ut pris til klassens humørspreder, samt markert lavt fravær – der én elev utmerket seg med null fravær gjennom hele året.
Kvelden ble avsluttet med fotballkamp i en fullsatt stue, med godt engasjement fra alle.
Kent Gøran Hauge
Neste morgen fikk gruppa besøk av Gunn Allis Grønnli, som stekte sveler til hele gjengen – et populært innslag som ble satt veldig pris på før hjemreise.
Vi ønsker å takke Narvik Freeride for sponsing av matvarer og snacks, Thomas Holmstrøm ved restaurant- og matfag for burgere til turen, og Kjeldebotndagan for utlån av benker og sitteplasser.
Takk for et godt gjennomført skoleår, og god sommer til alle!